בדק בית - דירה מקבלן

שירות בדק בית

בדיקת דירה הינה תפקיד מקצועי וחשוב אשר כרוך בהשקעה רבה של זמן ,ידע הנדסי מכשור מתקדם והבנה עמוקה בכל התקנים הישראלים.
בחירת בודק טוב היא קריטית להצלחת הבדיקה. דבר זה בא לידי ביטוי באופן ביצוע הבדיקה. בדיקה אשר מבוצעת בצורה נכונה תמנע ממכם מבוכה מול הקבלן או בית המשפט.

לשם כך, גאיה הנדסה נמצאת כאן עבורכם. במשך מספר שנים בנינו בהשתתפות: מהנדסים בכירים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מערך בדיקות כולל אשר מספקות מידע רב על הליקויים הקיימים. כל הבדיקות שלנו מבוצעות על פי התקנים  ומאושרת  בבית המשפט.

נגן וידאו
פיקוח בנייה

מה זה בדק בית ולמה נדרש לבצע

לפני רכישת דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה, יש לבצע בדק בית מקיף שיציג לנו מהם הליקויים לאחר הבניה.

בדק בית הנו בעצם דו”ח המוזמן ממפקח בנייה שיכול להיות הנדסאי או מהנדס בנייה במקצועו, כדי שיבדוק דירה לפני שאתם מקבלים אותה מהקבלן או אם אתם עומדים לרכוש דירה מיד שנייה. הוא אמור לבחון את מצבה של הדירה, הבית, המחסן או כל מבנה אחר שאתם מתכוונים לרכוש ולתת לכם חוות דעת אמתית לגבי מצבו של הנכס. 

הדו”ח יכלול תמונת מצב אמתית, כולל ליקויי בנייה אם קיימים. בדיקת המבנה מתבצעת ע”י בחינת חלל הדירה בסיוע של כלים וציוד ייעודי, אשר המדדים שלהם אמורים להצביע על מצבם של התשתיות, הקירות, מעטפת הבניין, הרצפה, האינסטלציה, הבידוד ועוד. כמובן שבמהלך הבדיקה הזו מתגלים גם ליקויי בנייה אם קיימים והמדדים המתקבלים בכלים הבודקים את הדירה,, מצביעים על כך.

אי ביצוע בדק של בית מקצועי ומקיף בטרם המעבר לנכס חדש עלול להסתיים בעוגמת נפש ובפגיעה באיכות החיים בנוסף נזקים אלו עלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים בגלל ליקויי בניה וחוסר עמידה בתקנים. הליקויים יכולים להוביל לנזילות שייצרו כתמי רטיבות ועובש, בעיות במערכת הביוב, סדקים בקירות, תקלות במערכת החשמל ועוד. הנזק שעלול להיגרם לכם מתחיל מאי נוחות אסתטית ומסתיים בסכנת נפשות. לכן חשוב לפנות לחברה מקצועית שתערוך את כל הבדיקות הנדרשות.

הערכו בהתאם לכל תרחיש

לא אחת מגיעות לפתחו של בית המשפט, תביעות בגין “הונאת דירה”, רכישת דירה שהתגלתה בה רטיבות בקירות, פיצוץ בצנרת ועוד ליקויים חמורים, שכדי לתקנם יידרש  כסף רב.

בתי המשפט לא ימהרו להאשים את המוכר שכן, אחריותו של מי שרוכש דבר, דירה או כל מוצר אחר היא לוודא שהוא תקין, שאין בו ליקויים ושהוא מתפקד כפי שהוא צריך. הבעיה היא שהרבה אנשים רוכשים דירות מיד שנייה וגם מקבלן ולא טורחים לבצע בדק בית, שעלול להניב שורה של ליקויים ושבלעדיו ייתכן כי תיקנו חתול בשק.

בדק-בית הנו שלב לפני קבלת מפתח לדירה, בחינת מצבה של הדירה ואיתור ליקויי בנייה אם קיימים שמתבצע ע”י הנדסאי או מהנדס בניין שהם מפקחי בנייה.

אל תקבלו את המפתח לדירה מהקבלן לפני בדק בית!

כאשר אתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, יגיע היום בו תוזמנו לחתום על מסמך קבלת המפתח לדירה. בשלב הזה ברור כי בפועל הבנייה הסתיימה ויש אישור לאכלוס הבניין. כאשר אתם חותמים על המסמך לצורך קבלת המפתח, אתם בעצם חותמים גם על כך שאין ולא יהיו לכם תביעות בגין הדירה, והאישור הזה כולל גם את אישור הדירה במצבה AS IS.

הרבה אנשים אשר חתמו בשמחה על מסמך קבלת המפתח, ובמקביל לעיתים מחוסר ידע, אישרו את הדירה, מצאו את עצמם בדירה עם ליקויי בניין, כאשר עצם חתימתם על המסמך, ביטלה למעשה את אחריותו של הקבלן או היזם לגבי הדירה מרגע זה ואילך.

אל תחתמו על קבלת מפתח אלא רק אחרי בדיקת הנכס ע”י מפקח בנייה.

המרכיבים הנבדקים במהלך הבדיקה בנכס:

 • בדיקת התאמה של כמויות חומרי הבניין וטיבם ביחס למפרט
 • בדיקת התכניות
 • סדקים ,עקמומיות בקירות וכדומה
 • טיח וצבע – ליקויים בשלד
 • רטיבות , מדידת רמת לחות בקירות
 • עבודות ריצוף- פגמים בריצוף ,אריחים בולטים \שוקעים ,חללים בריצוף
 • בעיות איטום
 • גימור ותקינות עבודות אלומיניום
 • עבודות נגרות עבודות חיפוי אבן
 • עבודות מסגרות
 • גג רעפים
 • אינסטלציה
 • חצר ופיתוח
 • חשמל
 • עבודות גבס

למה בדק בית דווקא עם גאיה הנדסה?

מגוון בדיקות ייחודי ומקיף

אצלנו בגאיה הנדסה פותחה מערכת בדיקות ייחודית בהשתתפות מיטב המוחות בתחום הבנייה, כגון: מהנדסי ביצוע ומנהלי פרויקטים מהשורה הראשונה. מערך הבדיקות שלנו הוא הגדול בענף ומונה מעל 1000 בדיקות שונות.

ידע ומקצועיות

שילוב של ידע וניסיון רב בתחום בדק בית ופיקוח בניה מקנה לגאיה הנדסה יתרון משמעותי. בדיקות יעילות ומקצועיות.

ציוד מתקדם וחדשני

לא כל הליקויים גלויים ויזואלית לכן נדרש ציוד מתקדם אשר נמצא ברשותנו.

יחס בין אישי חם

אנחנו בגאיה הנדסה נהיה שם עבורך לאורך כל הדרך: משלב סיור המסירה הראשוני ועד לתיקון המיוחל. תקבל הסבר מפורט כיצד נדרש להתנהל אל מול הקבלן בצורה משפטית נכונה ותהנה מזמינות מלאה מצדנו לכל שאלה או בקשה שתידרש לה

קבלת הצעת מחיר