מה הכשרתו של מפקח הבנייה?

מפקח הבנייה גאיה הנדסה

ניתן לראות שכיום פרוייקטים של בנייה ואפילו פרוייקטים של שיפוץ מתנהלים בעזרת הליווי הצמוד של מפקח בנייה. לשם מה צריך מפקח בנייה ומה הכשרתו של מפקח בנייה נעמוד ונלמד בשורות הבאות.

מה תפקידו של מפקח הבנייה?

הלכה למעשה, מפקח הבנייה אחראי על כך שכל הליך הבנייה והשיפוץ יתנהל בסנכרון מושלם עם כל הגורמים הרלוונטיים. ונסביר. בתהליך הבנייה והשיפוץ אנו נעזרים בבעלי מקצוע רבים אשר מתמחים בתחום ספציפי. כך למשל עבודות האינסטלציה נעשות על ידי גורם מוסמך, בניית השלד והקמת המבנה על ידי גורם אחר וכדומה.

מעבר לניהול וסנכרון בעלי המקצוע השונים, אחראי מפקח הבנייה על שמירה על תקני הבטיחות השונים וכמובן בניית לוח זמנים ופיקוח בניה כי עומדים ביעדים שהוצבו.

אז מה הכשרתו של מפקח הבנייה?

אחרי שראינו כי עבודתו של מפקח הבנייה דורשת ראייה מרחבית וכמובן הבנה עיונית ומעשית בכל השלבים של הבנייה והשיפוץ על מפקח הבנייה להיות מהנדס מוסמך שבקיא ומנוסה בתחום הבנייה כך שיוכל לזהות כשלים וליקויים מבעוד מועד ולהתאים תוכנית חלופית בשעת הצורך.

תפקידו של מפקח הבנייה דורשת אחריות רבה, מסירות, מקצועיות וכמובן ידע נרחב ועשיר בתחום הבנייה ובכל התחומים המשיקים לנושא זה.

ניתן לראות כי כיום אנשים שוכרים מפקח בנייה עוד בשלבים הראשונים של הליך הבנייה ולעיתים אפילו עוד בשלבים המקדמיים וזאת מתוך ההבנה כי הם חוסכים לעצמם כאב ראש מיותר, זמן ובעיקר כסף בהתמודדויות שונות . מפקח בנייה מקצועי ומנוסה ידאג לשרת את האינטרסים שלכם ללא פשרות ולהביא לתוצאה הטובה ביותר במינימום זמן ולהפחית את הסיכונים.

כמה פעמים שמעתם מחברים או משפחה על ההתנהלות המתישה עם קבלנים ופועלים ושלא נדבר על הוצאת כל הטפסים והאישורים או להשיג הסכמים משאר הדיירים?

אם גם אתם מעוניינים בעבודת שיפוץ ובנייה אך מפחדים מהליך טראומתי, בירוקרטי ומתיש כנראה שגם אתם צריכים לפנות לחברה אשר תדאג לכם למפקח בנייה שילווה אתכם לכל אורך הדרך וידאג בראש ובראשונה לפעול למענכם ולטובתכם.

מפקח בנייה הינו האדם שידאג לחבר בין כל הקצוות ובין כל אנשי המקצוע וידאג שכולם יעבדו בסנכרון מושלם תוך דאגה מתמדת כי שומרים על כללי הבטיחות ועל הוראות הבנייה וביחד תוכלו להשיג תוצאה מרשימה.

מאת: גאיה הנדסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל הצעת מחיר

קבלת הצעת מחיר