מה זה בדק בית

חשיבות בדק בית

קניית בית או נכס דלא ניידי אחר הינו צעד משמעותי ועבור אנשים רבים גם חד פעמי במהלך חייהם. על מנת לבצע את צעד זה על הצד הטוב ביותר ופעמים רבות גם לקבל את תנאי העסקה הטובים ביותר יש צורך לעשות בדק בית. סיבה נוספת לביצוע בדק בית הינה לשם הבטיחות. לא פעם קרו מקרים בארצנו של ליקויי בטיחות חמורים ומסוכנים. אז מה זה בדיוק בדק בית ולמה זה כל כך חשוב?

בדק בית

בדק בית אצל חברת גאיה הנדסה, היא למעשה בדיקה אותה מבצע בעל מקצוע מורשה מטעם הצד הקונה על מנת לוודא את תקינותם של כל הגורמים במבנה. בדק הבית נועד על מנת להבטיח לקונים שהם קונים בית תקין ושאין לו תקלות בריצוף, בתשתיות המים, חשמל, איטום ולמעשה כל המאפיינים כך שבמידה וישנם תקלות, יוכל הקונה להתמודד עמן בהקדם האפשרי וגם לגלמן בחוזה הקנייה.

כמו כן בדק הבית איננו מתרכז רק בגורמים הגדולים כמו תקינות המבנה והחשמל אלא מגיע גם אל הפרטים הקטנים ביותר כמו הגימור העדין של פנים הבית ואיכות הצבע.

כמו כן במידה ואדם עומד בפני רכישת בית מוכן מקבלן, בודק בעל המקצוע האם המבנה בנוי בהתאם למפרט שהוצג לקונה טרם הרכישה וכמו כן את תקינות המבנה בנושא התקנים הבטיחותיים וכדומה. מסיבה זו מומלץ לשכור תמיד בודק בית בלתי תלוי בגורם המוכר על מנת שתוכלו לשמור על האינטרסים שלכם בצורה מרבית.

מי מבצע את בדק הבית

בדק בית לפני קנייה

לאחר שבדקתם את הבית בעיניכם וניסיתם לאתר ליקויים כמו רטיבות, איתור נזילות וכשלים נוספים, מומלץ וכדאי שלא לפסוח על הזמנת בודק בית מנוסה. הסיבה לכך הינה שאת חלק מהסימפטומים של כשלים וליקויים במבנה ניתן להסתיר בקלות יחסית מפני אנשים שעינם איננה מקצועית לדבר אך בודק בית מנוסה ומוסמך יוכל לזהות כשלים אלו וגם להעריך את סדר הגודל של כשלים כמו רטיבות חלקית ובטיחות המבנה שכאמור, בטיחות לקויה איננה תמיד נראית לעין האזרחית וטומנת בתוכה הוצאות כלכליות.

בודק בית מקצועי יהיה מהנדס אזרחי או מהנדס בניין מוסמך אשר מכיר את התקנות ויודע לזהות ליקויי בניה כהלכה. טיפ חשוב לביצוע בדק הבית הינו שמומלץ לשהות בבית ביחד עם המהנדס בעת ביצוע הבדיקה גם על מנת לבדוק את עומק הבדיקה וגם על מנת להבין לעומק את סדר גודל הליקויים. כמו כן לאחר הבדיקה יש לצפות לקבל דו”ח מפורט לגבי הליקויים במבנה.

ראו גם: בדק בית דירה מקבלן

למאמר הבא: מה ההגדרת תפקיד של מפקח בניה >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

קבל הצעת מחיר

קבלת הצעת מחיר