פיקוח בניה וניהול פרויקטים

פיקוח בניה ע"י גאיה הנדסה

שירות פיקוח בניה וניהול פרויקטים הינו תפקיד מקצועי וחשוב אשר כרוך בהשקעה רבה של זמן ,ידע הנדסי, סבלנות ויכולת ניהולית .
בחירת מפקח בניה טוב  היא קריטית להצלחת הפרויקט ומתבטא בחסכון של כסף, זמן, ואיכות ביצוע העבודה .

גאיה הנדסה נמצאת כאן עבורכם. במשך מספר שנים בנינו בהשתתפות: מהנדסים ,מומחה מטעם מכון התקנים הישראלי ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה  מערך בדיקות חשובות לכל שלבי הבניה וזאת על מנת שתוכלו להיכנס לדירת החלומות שלכם בהמון נחת ואושר. 
אנחנו בגאיה הנדסה נלווה אתכם לאורך כל הדרך משלב התכנון ועד לשלב קבלת המפתח ונעשה הכול על מנת לצמצם עלויות ולהקטין את הסיכונים הקיימים בתהליך הבניה .

חשיבות מפקח בניה ומנהל פרויקטים

מפקח בניה\מנהל פרויקטים הוא איש מקצוע ותיק ובעל ניסיון, אשר מביא את כל הידע שצבר והקשרים שיצר בענף הבניה לשירותכם. מפקח בניה יוודא שהבניה מתבצעת לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. שכלול הדברים הללו מתבטא במספר סעיפים  החוסכים לכם לא מעט כסף :

מניעת ליקויי בניה

איתור ליקויים נסתרים ,זיהוי ביצוע עבודה לא מקצועי או ביצוע בניגוד לתקנים הישראלים ,שימוש בחומרים נכונים ואיכותיים . איתור הליקויים מצריך ידע הנדסי ומכשור מתקדם אשר כל מפקח חייב להחזיק

משא ומתן
ובחירת קבלן מבצע

בעזרת ידע ,קשרים והכרת השוק מפקח הבניה ידע לשמור על האינטרסים שלכם מול הקבלנים השונים . ויבטיח שלא "תפלו" עם בעלי מקצוע מפוקפקים ולא אמינים.

ניהול תהליך הבניה

בניית לוח זמנים אפקטיבי אשר משפר את תפוקת העובדים ויוצר הרמוניה בין אנשי המקצוע השונים

קבלת הצעת מחיר

תהליך פיקוח בניה

1

תכנון

זה השלב שייקבע בעצם כיצד ייראה הבית או הדירה ובסופו של דבר – באיזה סגנון היא תעוצב? על כמה שטח מתפרס המטבח והסלון, לכמה חדרים יחולק החלל – ומה יהיו ההקשרים בין החללים השונים.

בתהליך התכנון המפקח יכול לתרום מהידע ההנדסי שברשותו,  ומין הניסיון שלו בשטח. ואף לבחון שלא קיימת אי התאמה בין התקנות הישראליות לבין התכנון.

2

מכרז קבלנים

הכנת מפרט טכני ותכניות למכרז . מכרז זה הוא בסיס השוואה בין הצעות מחיר שונות אשר מסופקות על ידי הקבלנים .

מכרז קבלנים מורכב משלושה חלקים עיקריים :

    • תכניות עבודה של הנכס – תכנית העבודה צריכה לשקף בצורה היעילה ביותר את הרצונות שלכם ולהיות מוצגת ברמה הכי פרטנית שאפשר . עבודה שלא תוצג בתכנית העבודה תתומחר בשלב יותר מתקדם ולכן מחירה יהיה גבוה יותר.
    • כתב כמויות -כולל פירוט אינפורמציה חיונית לגבי השטחים של כל אחד מחללי הבית, תוך התייחסות לנתונים קונסטרוקטיביים, הנדסיים, חיבורים למערכות שונות וכל אינפורמציה נוספת המתאפיינת בתכנית המבנה עד לפרט הקטן ביותר. ככל שהמידע המופיע בכתב הכמויות יהיה מדויק יותר, כך גם הפרויקט יתנהל בצורה חלקה ונכונה
    • ספר המכרז – כולל מספר רב של נתונים , אשר אינם בתכניות העבודה ובכתב הכמויות, כמו למשל תנאי התשלום שלכם לקבלן. תפקידו של ספר המכרז לסגור קצוות פתוחים כך שתקבלו מכל קבלן הצעת מחיר אחת מלאה

3

בחירת קבלן

לרבות בניית טבלת השוואות, ניהול משא ומתן, סגירת חוזה מול הקבלן

4

פיקוח בניה

פיקוח צמוד ומקצועי בכל שלבי הבניה עד שלב בדק בית.
 נדרש מפקח עם רקע הנדסי על מנת לזהות בעיות אשר עלולות לצוץ, בנוסף נדרש מכשור טכנולוגי מתקדם בכדי לבצע בדיקות ע"פ התקנים

למה דווקא גאיה הנדסה ?

ידע ומקצועיות רבה

שילוב הידע בין פיקוח בניה ובדק בית מקנה לנו כחברה יתרון משמעותי. תחום בדק הבית מאפשר לנו התמקצעות רבת היקף בכלל התקנים הישראלים לבניה ובא לידי ביטוי באיכות בניה גבוהה, בדיקות יעילות ומקצועיות אשר מאושרות ע"י מכון התקנים ואף קבילות בבית במשפט

עמידה בלוח זמנים

הכרת תהליכי הבניה באופן רחב מאפשרת לנו לבנות תכנית עבודה אפקטיבית שאינה תפגע בתשומת העבודה.

עמידה בתקציב

לאור הניסיון שצברנו נדע לעמוד בתקציב שיותנה לנו ולמנוע חריגות שונות. יתרה מזאת, בעזרת קשרנו הרבים בענף לא פעם נוכל להקטין את עלויות הפרויקט.

יחס בין אישי חם

אנחנו בגאיה הנדסה מודעים לחוויה הכרוכה בתהליך הבניה הגורמת ללא מעט לחצים ופחדים. על כן עומדת לנגד ענינו מטרה אחת ברורה: להיות שם עבורך לאורך כל הדרך משלב קבלת היתר הבניה ומכרז הקבלנים ועד תום הבניה. נעשה הכול על מנת שתוכל להיות בראש שקט.

קבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן