פיקוח בניה וניהול פרויקטים

פיקוח בניה ע"י גאיה הנדסה

שירות פיקוח בניה וניהול פרויקטים הינו תפקיד מקצועי וחשוב אשר כרוך בהשקעה רבה של זמן ,ידע הנדסי, סבלנות ויכולת ניהולית .
בחירת מפקח בניה טוב  היא קריטית להצלחת הפרויקט ומתבטא בחסכון של כסף, זמן, ואיכות ביצוע העבודה .

גאיה הנדסה נמצאת כאן עבורכם. במשך מספר שנים בנינו בהשתתפות: מהנדסים ,מומחה מטעם מכון התקנים הישראלי ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה  מערך בדיקות חשובות לכל שלבי הבניה וזאת על מנת שתוכלו להיכנס לדירת החלומות שלכם בהמון נחת ואושר. 
אנחנו בגאיה הנדסה נלווה אתכם לאורך כל הדרך משלב התכנון ועד לשלב קבלת המפתח ונעשה הכול על מנת לצמצם עלויות ולהקטין את הסיכונים הקיימים בתהליך הבניה .

נגן וידאו

חשיבות מפקח בניה ומנהל פרויקטים

מפקח בניה\מנהל פרויקטים הוא איש מקצוע ותיק ובעל ניסיון, אשר מביא את כל הידע שצבר והקשרים שיצר בענף הבניה לשירותכם.
מפקח בניה יוודא שהבניה מתבצעת לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר.
שכלול הדברים הללו מתבטא במספר סעיפים  החוסכים לכם לא מעט כסף:

מניעת ליקויי בניה

איתור ליקויים נסתרים ,זיהוי ביצוע עבודה לא מקצועי או ביצוע בניגוד לתקנים הישראלים ,שימוש בחומרים נכונים ואיכותיים . איתור הליקויים מצריך ידע הנדסי ומכשור מתקדם אשר כל מפקח חייב להחזיק

משא ומתן
ובחירת קבלן מבצע

בעזרת ידע ,קשרים והכרת השוק מפקח הבניה ידע לשמור על האינטרסים שלכם מול הקבלנים השונים . ויבטיח שלא "תפלו" עם בעלי מקצוע מפוקפקים ולא אמינים.

ניהול תהליך הבניה

בניית לוח זמנים אפקטיבי אשר משפר את תפוקת העובדים ויוצר הרמוניה בין אנשי המקצוע השונים

קבלת הצעת מחיר

תהליך פיקוח בניה

1

תכנון

זה השלב שייקבע בעצם כיצד ייראה הבית או הדירה ובסופו של דבר – באיזה סגנון היא תעוצב? על כמה שטח מתפרס המטבח והסלון, לכמה חדרים יחולק החלל – ומה יהיו ההקשרים בין החללים השונים.

בתהליך התכנון המפקח יכול לתרום מהידע ההנדסי שברשותו,  ומין הניסיון שלו בשטח. ואף לבחון שלא קיימת אי התאמה בין התקנות הישראליות לבין התכנון.

2

מכרז קבלנים

הכנת מפרט טכני ותכניות למכרז . מכרז זה הוא בסיס השוואה בין הצעות מחיר שונות אשר מסופקות על ידי הקבלנים.

מכרז קבלנים מורכב משלושה חלקים עיקריים:

    • תכניות עבודה של הנכס – תכנית העבודה צריכה לשקף בצורה היעילה ביותר את הרצונות שלכם ולהיות מוצגת ברמה הכי פרטנית שאפשר. עבודה שלא תוצג בתכנית העבודה תתומחר בשלב יותר מתקדם ולכן מחירה יהיה גבוה יותר.
    • כתב כמויות -כולל פירוט אינפורמציה חיונית לגבי השטחים של כל אחד מחללי הבית, תוך התייחסות לנתונים קונסטרוקטיביים, הנדסיים, חיבורים למערכות שונות וכל אינפורמציה נוספת המתאפיינת בתכנית המבנה עד לפרט הקטן ביותר. ככל שהמידע המופיע בכתב הכמויות יהיה מדויק יותר, כך גם הפרויקט יתנהל בצורה חלקה ונכונה
    • ספר המכרז – כולל מספר רב של נתונים , אשר אינם בתכניות העבודה ובכתב הכמויות, כמו למשל תנאי התשלום שלכם לקבלן. תפקידו של ספר המכרז לסגור קצוות פתוחים כך שתקבלו מכל קבלן הצעת מחיר אחת מלאה

3

בחירת קבלן

לרבות בניית טבלת השוואות, ניהול משא ומתן, סגירת חוזה מול הקבלן

4

פיקוח בניה

פיקוח צמוד ומקצועי בכל שלבי הבניה עד שלב בדק בית.
 נדרש מפקח עם רקע הנדסי על מנת לזהות בעיות אשר עלולות לצוץ, בנוסף נדרש מכשור טכנולוגי מתקדם בכדי לבצע בדיקות ע”פ התקנים

מה זה פיקוח בניה?

אם אתם עומדים לבנות בית, או שהבניין שלכם נכנס לשיפוצים ואתם לא ממש מבינים בבנייה, אתם זקוקים לאיש מקצוע שיבחן לאורך כל שלבי הבנייה ויבצע פיקוח בנייה רצוף מראשית הפרויקט ועד סיומו.

פירושו של התפקיד הזה הוא בדיוק כמשמעו, מישהו שיפקח על כל מה שקורה בתהליך הבנייה, ימנע טעויות, ידאג שהבנייה מתבצעת כמו שצריך מכל בחינה שהיא ובדרך כלל עושה את זה מפקח בנייה שהוא בהכשרתו מהנדס או הנדסאי בניין. ההבדל ביניהם הוא בגודל המבנה שהם מורשים לפקח על בנייתו.

מפקח בנייה הוא זה שאמור לדאוג שלא יהיו מחדלים במהלך הבנייה והם יכולים להיות מסוגים שונים. הוא חייב להיות כל יום נוכח באתר, לבדוק מה קורה בכל שלב של הבנייה ולבחון את איכותה, שיטת הביצוע ועוד.

הוא חייב לבדוק שכל שלב בבנייה עומדים בתקנים שונים של כמויות חומרים, סוג חומרים, שיטת עבודה ועוד.

מדוע צריך מפקח בנייה?

לא כל אדם שבונה בית, מבין בתהליכי בנייה. ברור שהוא ישכור את שירותיו של קבלן שיעסיק קבלני משנה בתחומי בנייה שונים. אבל מי מפקח על כך שהם יבצעו אותה נכון?

כאשר מדובר בבנייה, יש תקנים לכל שלב שקשורים לכמויות חומרים, שיטת הביצוע, זמן המתנה בין שלב לשלב, אופן הביצוע והחוקים והתקנות המבטיחים שהבנייה איכותית, חזקה ונעשית ממש לפי הספר.

שום אדם שאינו מהנדס או הנדסאי בניין במקצועו, לא יכול לוודא שהבנייה היא אכן נכונה אם אין לו את ההשכלה וההכשרה לכך. רק מפקח בנייה בהשכלתו מבין ויודע את שלבי הבנייה ומפקח שכל שלב ייעשה בדיוק כמו שצריך.

הוא יעקוב אחר מקורותיהם של חומרי הגלם, יבדוק את איכותם. הוא יוודא שהבטון וחומרי בנייה אחרים נעשו בשיטה מסוימת ובכמויות הנכונות, מה שיבטיח בנייה חזקה ואיכותית. הוא יוודא שאנשי המקצוע מיומנים בביצוע המשימות שלהם ושהם לא מתפשרים ועושים זאת במדויק.

מהנדס או הנדסאי בניין עוד לפני הבנייה

כאשר מדובר בבנייה של בית פרטי, הרי שמעורבותו של מפקח הבנייה היא כבר בהתחלה. הוא יעזור לכם לבחור את המגרש המתאים, יבדוק את כיווני הרוח, האם המגרש מתאים לתוכניות הבנייה שלכם ויבדוק גם אותן.

הוא צריך לבדוק את תכניות הבנייה והמסמכים המשפטיים הנלווים, לבצע מדידות באתר, לאסוף מסמכים, לתאם בין הגורמים השונים ולסגור מה  שנקרא “את כל הפינות” עד להתחלת הבנייה.

אם יש לכם אדריכל, מפקח הבנייה אמור לוודא שאכן התוכנית מאושרת על ידי מהנדס. בהמשך יהיה יומן אירועים, מסמכים משפטיים ומסמכים מקצועיים ויחל תהליך הפיקוח סביב האתר. בנוסף צריך מפקח הבנייה לדאוג לכך שבטרם יחלו בבנייה, יהיו את כל האישורים הדרושים לתשתיות המים, החשמל, הביוב והניקוז, עמדות שמירה, דרכי גישה, מגורי עובדים אם יש צורך, סגירת אתר הבנייה וכמובן כל אמצעי הבטיחות באתר ומחוצה לו.

איך בונים לכם את הבית?

כאמור פיקוח בניה הוא התחום שמפקח על כל תהליך בנייה בכל שלביו. ככל שהתהליך מתקדם והושגו כבר כל האישורים והפרויקט עבר את הפרוצדורה הבירוקרטית, מתמקד מפקח הבנייה בבנייה נטו, בביצוע ומוודא כי כל שלב נעשה בדיוק כפי שהוא צריך להיעשות ללא פשרות.

בדרך כלל מי שבונה את המבנה, הבית, הבניין ועוד זהו קבלן שעובד מול צוות שלם של קבלני משנה, שכל אחד מהם אחראי על תחום התמחות אחר: בניית שלד, טיח, ריצוף, חשמל, מים ועוד. מפקח הבנייה אמור לפקח על כל שלב כזה וזה אומר שהוא צריך להיות נוכח כל יום באתר ולבדוק שהמשימות מתבצעות בהתאם לתוכניות הבנייה ולמפרטים של התוכניות, לתקנים ולדרישות המצוינות בתוכנית.

למה דווקא גאיה הנדסה ?

ידע ומקצועיות רבה

שילוב הידע בין פיקוח בניה ובדק בית מקנה לנו כחברה יתרון משמעותי. תחום בדק הבית מאפשר לנו התמקצעות רבת היקף בכלל התקנים הישראלים לבניה ובא לידי ביטוי באיכות בניה גבוהה, בדיקות יעילות ומקצועיות אשר מאושרות ע"י מכון התקנים ואף קבילות בבית במשפט

עמידה בלוח זמנים

הכרת תהליכי הבניה באופן רחב מאפשרת לנו לבנות תכנית עבודה אפקטיבית שאינה תפגע בתשומת העבודה.

עמידה בתקציב

לאור הניסיון שצברנו נדע לעמוד בתקציב שיותנה לנו ולמנוע חריגות שונות. יתרה מזאת, בעזרת קשרנו הרבים בענף לא פעם נוכל להקטין את עלויות הפרויקט.

יחס בין אישי חם

אנחנו בגאיה הנדסה מודעים לחוויה הכרוכה בתהליך הבניה הגורמת ללא מעט לחצים ופחדים. על כן עומדת לנגד ענינו מטרה אחת ברורה: להיות שם עבורך לאורך כל הדרך משלב קבלת היתר הבניה ומכרז הקבלנים ועד תום הבניה. נעשה הכול על מנת שתוכל להיות בראש שקט.

קבלת הצעת מחיר