בדק בית מחיר למשתכן

רק בגאיה הנדסה !!!!

רכשתם דירה בדיור למשתכן ?

מגיעה לכם 20% הנחה בבדיקת הדירה!
לקבלת ההטבה חייגו: 073-3939-800

מחיר למשתכן בגאיה הנדסה!

שימו לב לנתון המדהים הבא: בכ-100% מדירות הקבלן בישראל קיימים ליקויי בנייה, על פי מחקר שערך הטכניון. לכן, בכל דירה, גם חדשה מקבלן, ובמיוחד במסגרת מחיר למשתכן שם על הקבלן חלים אילוצים שונים – מומלץ לבצע בדק טרם המסירה או סמוך למסירה כדי שתוכלו לדעת היטב מה מצבכם ולדרוש את תיקון הליקויים בהקדם ועל חשבון הקבלן או היזם!

האם איכות הבנייה בדירות מחיר למשתכן נחותה מדירות בשוק החופשי? מתי מומלץ לבצע בדק בית בדירות מחיר למשתכן?  המומחים שלנו בגאיה הנדסה, מעניקים עכשיו 20% הנחה על בדק בית לדירות מחיר למשתכן. מה זה בדק בית? למה הוא חשוב ואיך הוא מתבצע? הכל המאמר הבא.  

מחיר למשתכן

בדק בית, כשמו כן הוא – בדיקה המוזמנת על ידי בעלי הדירה עבור הדירה שלהם והיא מבוצעת על ידי גורם הנדסי במטרה לאתר ליקויי בנייה כגון רטיבות, חלונות ואלומיניום, איטום, הביוב והמים בדירה ועוד פרטים שלעיתים לא ניתן לראות בעין לא מקצועית, שעלות תיקונם יכולה להיות משמעותית.

רכישת דירות מחיר למשתכן

רבות נכתב אודות תכנית מחיר למשתכן שהושקה על ידי הממשלה מסוף שנת 2015 במטרה להעניק הנחות, שיכלו להגיע אף למאות אלפי שקלים מתחת למחיר השוק, לרוכשי הדירות הזכאים לכך.

בכל מה שקשור לאיכות הבנייה, נשמעה בעבר הטענה או החשש כי כביכול דירות מחיר למשתכן נבנו באיכות בנייה לא טובה. האמנם?

בנייה איכותית של בניין היא בנייה העומדת בתקני הבנייה על פי המכון הישראלי לתקנים. סטייה יכולה להיגרם בכל בניין כתוצאה מרשלנות, חוסר תשומת לב, תכנון לקוי ועוד.

למעשה סטייה מהתקן יכולה להיגרם בכל בניין הנבנה על ידי קבלן, בלי קשר לעובדה אם מדובר בבניין שנבנה בשוק הפרטי או במחיר למשתכן. לא נמצא או הוכח שיש קשר בין מחיר למשתכן לבין בנייה הסוטה מהתקן.

יתר על כן, במחיר למשתכן, הדרישה מהקבלנים היא אף מחמירה שכן בנוסף לדרישות הרגילות עליהם לעמוד בדרישה נוספות. וממילא לרוב הקבלן יבנה דירות שהן מחיר למשתכן ודירות בשוק החופשי באותו הבניין, מה שיכול להפריך את הטענה לסטיגמה אודות איכות הבנייה בתוכנית מחיר למשתכן.

בכל מצב, בין אם מדובר בדירת מחיר למשתכן או דירה בשוק החופשי, מומלץ לערוך בדק בית על ידי חברה הנדסית מוסמכת ומנוסה.

נגן וידאו

למה חשוב לבצע בדק בית בדירות מחיר למשתכן?

בדק בית חשוב בכל רכישה של דירה בין אם מדובר בדירה יד ראשונה או יד שנייה, במחיר משתכן או בשוק החופשי. לאור חשיבות זו הנוהג של עריכת בדק בית הפך להיות עניין מקובל ושגרתי ונדיר לראות רוכשי דירות שלא מבצעים בדק בית.

למה בדק בית הפך להיות כל כך פופולארי?

משתי סיבות. האחת, רכישת דירה היא אירוע משמעותי שלעיתים אף מתכוננים ונערכים אליו שנים. הסכום המושקע בדירה הוא גבוה ולכן כל רוכש רוצה להיות בטוח שההשקעה שלו בטוחה ושהוא לא קונה "חתול בשק". ידוע שליקויי בנייה יכולים להסתכם בסכומים של אלפי, עשרות אלפי ואף מאות אלפי שקלים ולכן הצעד ההגיוני והנכון כלכלית הוא להשקיע סכום יחסית קטן, בטל בשישים, אל מול הנזק העצום שיכול להתרחש.

סיבה שנייה היא הנתון המדאיג שבכ-100% מהדירות בישראל קיימים ליקויי בנייה, כך על פי מחקר שערך הטכניון, כאמור. אמנם מדובר בנתון מדאיג אך גם מאוד הגיוני. בנייה היא תהליך מורכב של תכנון וביצוע המערב לא מעט ידיים.

למה בכל זאת עדיף לא לדאוג? קודם כל כי זה לא בריא. אך גם בגלל שבדק בית נועד בדיוק בשביל זה, למען שלוות הנפש שלכם ולמען מניעת פגיעה בכיס שלכם. בנוסף, כל דירה יד ראשונה שנמכרת על ידי  קבלן מלווה באחריות הקבלן לפרק זמן מוגבל בהתאם לחוק וכמפורט בחוזה המכר.

אתם רק צריכים להכיר את כל הליקויים כדי שתוכלו לדרוש את תיקונים בתוך תקופת האחריות כחוק.

לכן מומלץ לערוך בדק בית על ידי חברה הנדסית מומחית, וחשוב לעשות אותו בטיימינג המדויק, להעביר את חוות הדעת המתקבלת של המהנדס לקבלן להימנע מצרות מרובות ומיותרות אחר כך.

מתי מומלץ לבצע בדק בית בדירות מחיר למשתכן?

הזמן האידיאלי לביצוע בדק בית בדירות מחיר למשתכן הוא במועד עריכת הפרוטוקול הראשוני. במועד זה אתם תגיעו לדירה בפעם הראשונה ותפגשו בה את נציגי הקבלן. כבר למעמד זה רצוי להזמין מהנדס מטעמכם על מנת שיבחן את הדירה ויחפש אחר ליקויים. חוות הדעת מטעם המהנדס תשלח אליכם לאחר עריכתה ועליכם מוטלת האחריות להעבירה אל הקבלן.

במידה ושלב הפרוטוקול הראשוני חלף, מומלץ לבצע את בדק הבית בהזדמנות הראשונה ובטרם קבלת המפתח, על מנת שחלילה אף אחד לא יוכל לטעון שליקוי או פגם מסוים נעשה בעקבות השימוש של הדיירים למרות שעל פי רוב טענה כזו כלל אינה הגיונית.

סיבה נוספת להקדים ולערוך את בדק הבית היא שייתכן והתיקון יהיה כרוך ברעש, לכלוך, ואפילו מצב בו הדירה לא ראויה למגורים, לכן, אם תוכלו לזהות את הכשלים ולטפל בתיקון לפני המעבר – תחסכו הרבה כאב ראש, עוגמת נפש וסביר להניח שגם לא מעט כסף.  

בנוסף, מומלץ להזמין בדק בית פעם נוספת בטרם פוקעת שנת האחריות של הקבלן הקבועה בחוק. למה להזמין שוב בדק בית, הרי כבר ביצעתם בדק בית בשלב הראשוני? ובכן, לעיתים יש ליקויים המתגלים עם הזמן. לכן חשוב לבחון את הדירה פעם נוספת בצורה מקצועית על מנת שחלילה אלו לא יתגלו בדיעבד ובחלוף תקופת האחריות של הקבלן. לכן, עדיף להוציא עוד כמה שקלים מאשר להינזק עשרות אלפי שקלים לאחר מכן ולהצטער על כך.

איתור חריגות וליקויים מבעוד מועד

לאחר שהרגענו והפגנו מעט את החששות, נשוב ונדגיש כי ביצוע בדק בית טרם אתם רוכשים דירה במחיר למשתכן הינה פעולה נכונה, נבונה ומומלצת. התהליך כולל בדיקה יסודית בידי מומחה בעל רקע וידע הנדסי אשר באמצעות מכשור מתקדם הכולל מצלמה תרמית ועזרים נוספים, יאתר עבורכם כל חריגה ופגם בדירה בכלל ההיבטים הרלוונטיים בהם:

קבלת חוות דעת הנדסית תקנית

לאחר סיום הבדיקה המדוקדקת והעברת הנתונים ועיבודם על ידי מומחי הנדסה מובילים בתחומם, תתקבל חוות דעת הנדסית תקנית ומלאה אשר הינה קבילה בבית המשפט, ובה מפורטים כלל הליקויים הקיימים בדירה, הפעולות הנדרשות לתיקונם, עלויות התיקון וכן אסמכתא מהתקן הרלוונטי על פי חוק, כך שלא יהיו ספקות מצד הקבלן.

גאיה הנדסה פיתחה בשילוב של מיטב המומחים והמוחות, מערכת בדיקות ייחודית בתחום הבנייה המשלבת את כל הקריטריונים הרלוונטיים וזאת בעזרת גורמים מקצועיים ממכון התקנים הישראלי, מהנדסים ומנהלי פרויקטים מובילים. חשוב לציין כי עבור דיירי דיור למשתכן ניתנת הנחה של 20% עבור ביצוע הבדיקה, אשר תמנע מכם את המבוכה של: "איך לא גיליתי את הדברים לפני כן?" כל הבדיקות מתבצעות בהתאם לתקנות ואנחנו נשמח לספק בעבורכם ליווי וייעוץ מקצועי החל משלב סיור המסירה הראשוני, דרך תיקון כלל המפגעים ועד לליווי בהתנהלות מול הקבלן.

שיקום נזקים

בדק בית מחיר למשתכן – להיכנס לדירה החדשה בראש שקט

לסיכום, ייתכן ובתכנית מחיר למשתכן התקבל הרושם כי הקבלן יכול "להרשות לעצמו יותר" מביחס לפרויקטי נדל"ן אחרים, אולם יש להבין כי הוא מחויב לעמוד ולפעול על פי החוק והנורמות המקובלות בתחום הבנייה, ובמידה ונמצאו חריגות מכך, הרי שהאחריות מוטלת עליו ועליו לתקן את כל הפגמים ולספק לכם מוצר ראוי ומושלם.

בעזרת בדיקה מקצועית מקדימה תוכלו לאחוז בכל הכלים המשפטיים והמקצועיים אשר יבטיחו כי תיכנסו בשלווה ובנחת לדירתכם החדשה בראש שקט ובביטחון מלא.

קבלת הצעת מחיר