איתור ליקויי בניה

חברת גאיה הנדסה מתמחה בביקורת מבנים ויכולה לחשוף עבורך ליקויי בנייה בכל סוגי הנכסים. מטרתנו היא לייצג את האינטרסים שלך לפני רכישת דירה חדשה מקבלן או דירת יד שנייה, ולרכז עבורך שירותי בדק בית כדי להציג בפניך ליקויים. השירות שלנו יחסוך עבורך זמן וכסף ובעיקר יבטיח איכות חיים גבוהה יותר בעתיד. כמו כן, דוח הממצאים של חברת גאיה הנדסה יכול לשמש אותך בהתנהלות מול הקבלן, היזם או חברת הביטוח.

אנו נמצאים כאן עבורך לכל שאלה ותהייה. יש לנו ניסיון משמעותי בשירותי בדק בית ומאחורינו שורה ארוכה של לקוחות מרוצים. חברה אובייקטיבית כמו גאיה הנדסה תבצע בשבילך בדיקות על פי התקנים ובהתאם לאישור של בית משפט, גם אחרי שכבר החלטת לקנות דירה ורק נותר לחתום על החוזה.

מה מאפיין ליקוי בניה?

הבעיה העיקרית עם ליקוי בניה היא שלא ניתן לחשוף אותם בעין בלתי מזוינת. לפיכך, התפקיד שלנו בחברת גאיה הנדסה הוא לשלב עבורך מגוון רחב של כלים, שיטות, מכשירים וטכניקות לאיתור נזילות. השילוב בין הכלים הקיימים יאפשר לנו לחשוף את ליקויי הבניה בשלבים שונים של הפרויקט. כמו כן, אנו נחלק את ליקויי הבניה לקטגוריות על מנת להציג בפניך תמונה ברורה של המצב

איתור נזילות מים

נזילות בדירה הוא לא תמיד דבר הנראה לעין. למוכרי דירות למיניהם יש גם שיטות הסוואה לרטיבות של קירות, לרוכשים דירה המבקרים בה, אין מושג כי מתחת לצבע היפה שעל הקיר מסתתרת פצצה מתקתקת בדמותו של פיצוץ בצינור שהמים שלו מחלחלים לתוך הקירות.

רק אחרי מגורים בדירה “רטובה” למשך זמן מתגלה הבעיה. לעתים זו פטרייה שחורה שצצה על הקיר, לעתים הטיח והצבע מתקלפים מחמת הרטיבות, ולעתים פשוט רואים את הרטיבות על הקירות.

מדובר לא רק על ליקוי שבמשך הזמן הופך למפגע בריאותי, אלא גם לסכנה של התפוררות הטיח ומעטפת המבנה ולכן חשוב מאוד לפני שאתם רוכשים דירה מיד שנייה לבצע בדיקה של איתור נזילות בדירה.

גם אם אינכם מזהים רטיבות או פטריות על הקירות, אין זה אומר שהדירה חפה מרטיבות, ולכן עליכם להזמין איש מקצוע שיוכל לבצע בדיקות באמצעות ציוד משוכלל לאיתור הנזילות.

איך בודקים אם יש נזילות מים?

כדי לדעת אם יש נזילות בדירה שאתם מתכוונים לקנות או לשכור, עליכם לשכור את שירותיו של בעל מקצוע, שיש לו את הציוד המשוכלל המתאים לצורך איתור נזילות בדירה. אנשי מקצוע אלה מתמחים באיתור נזילות במערכות ניקוז, צינורות, מערכות איטום ועוד ומבצעים סריקות באמצעות מצלמה תרמית.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות פועלת בטכנולוגיית אינפרא אדום לצורך איתור נזילות מים. אנשי המקצוע המבצעים את הבדיקה, הם תרמוגרפים, זוהי הגדרת מקצועם שכן הם התמחו בתפעול ציוד תרמי לאיתור נזילות.

למצלמה המיועדת לאיתור נזילות יש כושר אבחנה ומדידה ברמה של 0.08 מעלות צלזיוס, והיא פועלת בטווחי גלים שונים ברמת המיקרון. נתוני הסריקה המתקבלים, מעובדים ע”י תוכנת מחשב ובסופו של דבר מתקבל דו”ח על הליקויים אם נמצאו כאלה וכן תמונות צבעוניות שלהם.

בנוסף למצלמה לצורך איתור נזילות מצוידים אנשי המקצוע גם באביזרים משוכללים אחרים, אשר מסוגלים כולם לאתר רטיבות סמויה מן העין מתחת לריצוף, דליפות סמויות בצנרת, חלחול מים למעטפת המבנה, רטיבות כלואה מתחת לשכבת האיטום בגגות, זיהוי נזילות וגשרי קור וכן לחות פנימית בקירות.

מה נכלל בבדיקת איתור נזילות?

בדיקת איתור נזילות כוללת מעבר על מוקדי נזילות שונים ועל מערכות איטום, כדי לזהות נזילות. הבדיקה נעשית בתוך חלל וחדרי הבית, על גגות, מרפסות מרוצפות, תקרות, קירות פנימיים ומעטפת הבניין, מרתפים בבית, איתור נזילות בחדרים רטובי- קרי חדרי אמבטיה, חניית הבית ועוד.

המים יכולים להגיע מכל מקום ולכל מקום, כי מים זורמים. הם יכולים לחלחל מהצנרת הביתית של אספקת המים, מצינורות ניקוז והם ידעו לזהות תהליך של עיבוי (קונדנסציה) שמקורה במוקדי לחות.

חשיבות מפקח בניה ומנהל פרויקטים במציאת ליקויי בניה

מפקח בניה\מנהל פרויקטים הוא איש מקצוע ותיק ובעל ניסיון, אשר מביא את כל הידע שצבר והקשרים שיצר בענף הבניה לשירותכם.
מפקח בניה יוודא שהבניה מתבצעת לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, ופערי ליקויי הבניה מעטים.
שכלול הדברים הללו מתבטא במספר סעיפים  החוסכים לכם לא מעט כסף:

ליקויי איטום ונזילות​

בעיות רטיבות נגרמות מליקויי איטום ונזילות והן שכיחות מאוד בבתים חדשים וישנים. בחברת גאיה הנדסה יכולים לאתר עבורך את המקור לבעיות איטום ונזילות, וכמובן גם למצוא פתרונות שיהיו רלוונטיים לסוג הנכס ולמסגרת התקציב. בתוך כך, אנו עושים שימוש במכשור מתקדם בשביל לחשוף ליקויי איטום ונזילות גם במקומות לא נגישים כמו התקרה, הקירות, מתחת לריצוף ועוד.

ליקויי סדקים ויציבות

סדקים בטיח הקירות והתקרה מעידים על בעיה מבנית ודורשים טיפול מהיר מצד הקבלן, היזם או המוכר של הנכס. לך כקונה יש את האפשרות להשתמש בשירותי גאיה הנדסה על מנת לבצע איתור ליקוי בניה ולחשוף בעיות קונסטרוקטיביות שמחייבות טיפול.

בדיקות קרינה וראדון

אסור להקל ראש בחשיבות של בדיקות קרינה וראדון כאשר מתכננים לקנות נכס חדש או דירת יד שנייה. בעזרת בדק בית מקיף וכלים הנדסיים מתחום ביקורת המבנים ניתן לוודא את בטיחות המבנה, למנוע נזקים בלתי הפיכים ולחסוך בהוצאות. בחברת גאיה הנדסה מתמחים בכל סוגי הבדיקות ויכולים לאתר עבורך ליקויי בניה לאחר בדיקות קרינה סלולארית, קרינה אלקטרו-מגנטית וקרינת ראדון מסוכנת.

האם הנכס שלך עומד בתקן?

סביר להניח שאין לך את הידע או הכלים הנדרשים על מנת לבדוק האם החלונות בנכס מתאימים לתקן הישראלי. התאמה לתקן באה לידי ביטוי בפילוס, איטום ותפקוד חומרים ועם חברת גאיה הנדסה יתאפשר לך לישון בשקט בלילה.

קבל הצעת מחיר

בחברת גאיה הנדסה משתמשים בכלים מקצועיים בשביל לבצע ביקורת מבנים ברכוש משותף ואיתור ליקויי בניה. אנו מציעים לך ליצור קשר עם נציגינו עוד היום ולתאם בדיקת רכוש משותף שתרגיע גם אותך וגם את השכנים בבניין.